Logo

Vikings Oświęcim

Oświęcim

O drużynie

„WIKING OŚWIĘICM” jest amatorskim klubem hokejowym założonym w listopadzie 2008r.

Galeria zdjęć

Obecny skład

Pozycja Zawodnik
Wojciech Korczyk
Marcin Kretowicz
Szpakowski Bartłomiej
Maciej Mazur
Łukasz Bibrzycki
Tomasz Bruzda
Wojciech Jarnot
Michał Kapciński
Walusiak Maciej
Tomasz Połącarz
Przemysław Bogudziński
Piotr Sieradzki
Tomasz Krzempek
Jacek Drabek
Marcin Grzebinoga
Łukasz Łabaj
Piotr Pasternak
Kacper Szpakowski
Jakub Lipkowski
Jacek Szutta
Miłosz Palka
Michał Piwowarczyk
Jacek Wrona
Wojciech Mendakiewicz
Jakub Markiewicz

Historia drużyny

„WIKING OŚWIĘICM” jest amatorskim klubem hokejowym założonym w listopadzie 2008r. Przygodę z hokejem rozpoczęliśmy w 2006r pod nazwą „Euromar” i ta nazwa funkcjonowała do czasu założenia stowarzyszenia VININGS Oświęcim 

Pierwsze treningi drużyna rozpoczęła pod okiem Witolda Magiery byłego zawodnika Unii Oświęcim, który był naszym pierwszym trenerem. W sezonie 2011/12 debiutowaliśmy w lidze MALH , w której graliśmy do końca sezonu 2014/15. 

W sezonie 2012/13 treningi rozpoczęliśmy z nowym trenerem ,którym był Sławomir Wieloch wielokrotny reprezentant Polski w Hokeju na lodzie i gracz Unii Oświęcim. Jego miejsce na ławce trenerskiej zajął trener Stefan Syryński , który trenował nas od grudnia 2012r do końca sezonu 2013/14. Pod jego kierownictwem wywalczyliśmy awans do MPA Dywizji 1. W sezonie 2014/15 trenerem ponownie został Sławomir Wieloch, który prowadził drużynę do końca sezonu. 

Sezon 2015/16 przynosi kolejne zmiany. Wikingowie kończą rozgrywki w lidze MALH i przenoszą się do Śląskiej Amatorskiej Ligii Hokeja, w której rozpoczynają treningi pod okiem nowego trenera Mariusza Jakubika wychowanka Unii Oświęcim i kończymy go na 9 miejscu. Po zakończeniu sezonu w SALH przyszedł czas na 15 MPA w Bytomiu, w których grupę kończymy na drugim miejscu co pozwala nam na grę z Góralami Nowy Targ w ćwierćfinale. 

Przed rozpoczęciem sezonu 2016/17 wzięliśmy się do ciężkiej pracy, która przynosi efekty już od samego początku. Sezon zasadniczy kończymy na drugim miejscu co daje nam szanse gry w ćwierćfinale. Ćwierćfinał przegrywamy z Pionierem Tychy i pozostaje nam grać o piąte miejsce w SALH. 

Sezon 16/17 kończymy na piątym miejscu. Mistrzostwa Polski Amatorów VIKINGS Oświęcim zajmuje trzecie miejsce i zostają brązowymi medalistami. Do sezonu 2017/18 przygotowujemy się intensywnie pod okiem trenera Mariusza Jakubika. To kolejny nasz wspólny sezon.