Logo

Husaria Białystok

Białystok

O drużynie

Husaria Białystok, czyli gospodarz 16 MPA w hokeju na lodzie Dywizji I

Galeria zdjęć

Obecny skład

Brak listy zawodników.

Historia drużyny

Początki Hokeja w Białymstoku sięgają roku 2004, kiedy to powstała Amatorska Drużyna Hokejowa z inicjatywy kilkunastu zapaleńców jazdy na łyżwach.

Zwykłe sesje na ślizgawce zaczęły być nudne i monotonne, więc postanowili po godzinach spróbować sił w hokeju. Za własne pieniądze wynajęli lodowisko i kupili pierwsze kije. Te wydarzenia otworzyły pierwszy rozdział w historii białostockiego hokeja.

W 2006 roku powstało stowarzyszenie sportowe - Białostocki Krążek.

Pierwszy mecz (w Lublinie) zakończył się porażką 3:27, ale zamiast poddawać się, dało im to „kopniaka”, aby wziąć się porządnie za treningi.

Rozpoczęcie rozgrywek w lidze Polskiego Związku Hokeja na Lodzie było pierwszym poważnym impulsem do zmiany nazwy drużyny. W związku z powyższym, mając na uwadze dalszy rozwój oraz dążenie do pełnej profesjonalizacji białostockiego hokeja, zarząd stowarzyszenia Białostocki Krążek podjął decyzję o zmianie nazwy drużyny z ADH Białystok na Husaria Białystok.

-->Białostocka drużyna, a rozgrywki 2 ligi grupy północno-wschodniej:

~ 2 miejsce w sezonie 2013/14

~ 1 miejsce w sezonie 2014/15

~ 2 miejsce w sezonie 2015/16

-->Białostocka drużyna jako uczestnik MPA:

~ Drużyna, po raz pierwszy zadebiutowała na Mistrzostwach Polski Amatorów dywizji II w sezonie 2014/15 - gdzie, po wygranych rozgrywkach uzyskała awans do wyższej dywizji.

~ Następny sezon, to juz gra w rozgrywkach o wyższym poziomie na których Białostocka drużyna (jeszcze pod nazwą ADH Białystok) utrzymała się w dywizji I, wygrywając jeden z trzech meczy grupowych.

Sezon 2016/17 był dla Husarii dużym sprawdzianem. Obok rozgrywek ligowych, w których białostocka drużyna zajęła drugie miejsce, w kwietniu jako organizator oraz uczestnik wzięła udział w 16 MPA w hokeju na lodzie Dywizji I. Mimo zaciekłej walki Husaria utrzymała się na dole tabeli, pozostając tym samym w Dywizji I.