Logo

Goldwell Gdańsk

Gdańsk

O drużynie

Drużyna amatorska, zorganizowana, jako stowarzyszenie organizacja pożytku publicznego, zarejestrowana w KRS Gdańsk. Działa od roku 2000, jako stowarzyszenie od 2007 jako organizacja pożytku publicznego od 2015.

Galeria zdjęć

Obecny skład

Pozycja Zawodnik
napastnik Tomasz Błażuk
obrońca Jacek Brzeziński
obrońca Maciej Boćkowski
napastnik Paweł Cebela
napastnik Piotr Cytawa
obrońca Grzegorz Cytawa
napastnik Kamil Oppeln-Bronikowski
napastnik Tomasz Piech
napastnik Marek Piotrowicz
obrońca Jakub Ryń
bramkarz Tomasz Rytlewski
obrońca Jarosław Skokowski
napastnik Przemysław Spichalski
napastnik Andrzej Tomaszewicz
napastnik Sebastian Turos
obrońca Sławomir Turos
bramkarz Jarosław Wojcieszenko

Historia drużyny

TOWRZYSTWO HOEJOWE GOLDWELL Gdańsk

Historia drużyny Towarzystwa Hokejowego Goldwell sięga roku 1998. Wówczas to Sławomir Turos postanawia wynająć lodowisko do celów rekreacyjnych dla swoich pracowników. Zajęcia na lodowisku w pierwszym roku odbywają się na połowie tafli. Gramy pierwsze mecze między sobą w poprzek lodowiska.

W roku 2000 powstaje drużyna amatorska, w skład jej wchodzą: Andrzej Rasmus, Tomasz Błażuk,  Marek Małaj, Jakub Małaj, Waldemar Bykowski, Maciej Wojcieszenko, Piotr Kaczmarek, Tomasz Lipnicki,  Filip Zienkiewicz, Wojciech Klimkiewicz i Sławomir Turos.

Drużyna składa się tylko i wyłącznie z hokeistów amatorów.

W latach następnych uczestniczymy w meczach towarzyskich z nowo powstającymi drużynami, większość z nich opiera swoje składy o byłych hokeistów-juniorów. To mobilizuje nas do treningu i rozbudowy drużyny.

W roku 2005 Sławomir Turos, Krzysztof Stasiewicz, Michał Smigielski w Karczmie Zagroda Polska w Sopocie  na gastronomicznej serwetce spisują zasady i podejmują decyzję o powołaniu od sezonu 2005/2006 Trójmiejskiej Amatorskiej Ligii Hokeja w skrócie TALH, w  2013 roku powstaje związek Stowarzyszeń Trójmiejska Liga Hokeja TLH. Od początku powstania Ligii bierzemy udział w jej rozgrywkach.

W rozgrywkach TALH/ TLH osiągamy:

                       Sezon 2005/06  II miejsce     Wice Mistrz Ligi

                       Sezon 2006/07 III miejsce

                       Sezon 2007/08  I  miejsce     Mistrz Ligi

                       Sezon 2008/09  II miejsce     Wice Mistrz Ligi

                       Sezon 2009/10  I  miejsce     Mistrz Ligi 

                       Sezon 2010/11 III miejsce  

                       Sezon 2011/12  II  miejsce    Wice Mistrz Ligi 

                       Sezon 2012/13  V miejsce 

                       Sezon 2013/14  IV miejsce

                       Sezon 2014/15  I miejsce      Mistrz Ligi

                       Sezon 2015/16 II miejsce      Wice Mistrz Ligi

                       Sezon 2016/17  I miejsce      Mistrz Ligi

W sezonie 2008/2009 po raz pierwszy bierzemy udział w rozgrywkach ogólnopolskich. W Pucharze Polski Amatorów trafiamy na drużynę Zagłębia Sosnowiec, która eliminuje nas z dalszych rozgrywek.

W sezonie 2010/11 bierzemy odwet i w turnieju eliminacyjnym do PPA zwyciężamy drużyny: Sielec Sosnowiec oraz Zagłębie Sosnowiec.  Dostajemy się do Finałowej 4, najlepszych drużyn Amatorskich w Polsce grających w rozgrywkach PPA.

W dniu 07.10.2007 Roku podejmujemy decyzję o powołaniu Towarzystwa Hokejowego Goldwell, które uzyskuje stosowną rejestrację w KRS.

W roku 2010 aplikujemy o organizację jubileuszowych X Mistrzostw Polski Amatorów, decyzją drużyn z całej Polski zostajemy gospodarzem. Dzięki tej inicjatywie po raz pierwszy Gdańsk w dniach  14-17.04.2011 staje się stolicą amatorskiego hokeja w Polsce.

Grając w rupie A wychodzimy z grupy na pierwszym miejscu. W ćwierćfinale mierzymy się z MH Automatyka Dragons wygrywając 5:2,

W półfinale pokonujemy Zagłębie Sosnowiec 3:2 i gramy finał z Polonią Bytom ulegając nieznacznie 2:3 zdobywamy tytuł Wice Mistrza Polski.

W następnych edycjach MPA udaje się nam wyjść z grupy i grać w ćwierćfinałach.

X Mistrzostwa Polski Amatorów w Gdańsku sezon 2010/11 Wice Mistrz Polski 

XI MPA w Sosnowcu sezon 2011/12 uczestnik ćwierćfinałów 

XII MPA w Tychach sezon 2012/13 uczestnik ćwierćfinałów  

XIII MPA w Gdańsku sezon 2013/14 uczestnik ćwierćfinałów V miejsce klasyfikacja generalna

XIV MPA w Nowym Targu sezon 2014/15 zdobywamy III Miejsce i brązowy medal mistrzostw

 

Krótka relacja z XIV MPA

Z grupy B wychodzimy z pierwszego miejsca i gramy w ćwierćfinale z Vikingsami z Oświęcimia, zwycięstwo 2:1 otwiera nam drogę do półfinału. Najbardziej zaciętą rywalizacją półfinałową było starcie Goldwell z Pionierem Tychy, tu emocje sięgały zenitu, Pionier pomimo młodszego składu w drużynie, miał bardzo trudny orzech do zgryzienia, Goldwell pokazał rogi i był czas gdzie wygrywaliśmy z Pionierem 3:1 na 2,5 minuty do końca spotkania. W regulaminowym czasie gry Pionier zdołał wyrównać i tym samym doprowadzić do dogrywki, stracony gol w dogrywce pozbawił nas gry o złoto.
Niedzielnym rankiem rozpoczynamy mecz o 3 miejsce, Goldwell gromi GKH Gdynia 4:0.
Pionier po niezwykle zaciętym i zarazem widowiskowym meczu finałowym zdobywa Mistrzostwo Polski Amatorów. Nasz napastnik Kamil Oppeln-Bronikowski zostaje Królem Strzelców Turnieju.

 

XV MPA w Bytomiu sezon 2015/16 zdobyliśmy II miejsce Wice Mistrz Polski

Krótka relacja z XV MPA

Z grupy C wychodzimy z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale gramy zacięty mecz z Pionierem Tychy wygrywając 3:2 eliminujemy obrońcę tytułu Mistrza Polski z turnieju. W półfinale pokonujemy drużynę AKH Górale Nowy Targ 4:1 i mamy otwartą drogę do finału. W finale spotykamy się z drużyną Polonii Bytom, gospodarza turnieju, mamy szansę wziąć rewanż za finał w Gdańsku w roku 2011. Po zaciętej grze ulegamy 0:4 zajmując II miejsce w Turnieju zdobywamy tytuł Wice Mistrza Polski. Poza tym naszej drużynie przyznano Nagrodę Fair Play a Grzegorz Cytawa zdobywa tytuł Najlepszego Obrońcy Turnieju

XVI MPA w Białymstoku, sezon 2016/17 uczestnik ćwierćfinałów  

Wyrywamy swoją grupę i wchodzimy do ćwierćfinału z pierwszego miejsca, w ćwierćfinale spotykamy się z tradycyjnym już przeciwnikiem drużyną Pionier Tychy, przegrywamy rezultatem 2:3 i kończymy udział w turnieju.

Fakty

2000 – powstaje amatorska drużyna Goldwell.

2005 – współtworzymy Trójmiejską Ligę Hokeja.

2007 – rejestrujemy stowarzyszenie TH Goldwell w KRS.

2010 – organizujemy X MPA w Gdańsku.

2013 – współorganizujemy XIII MPA w Gdańsku.

2013 – rejestrujemy w sądzie KRS TLH jako stowarzyszenie.

2013 – współtworzymy Federację Amatorskich Drużyn Hokeja , organizację zrzeszającą drużyny                       amatorskie, organizatora Mistrzostw Polski Amatorów Hokeju na Lodzie

2015 - uzyskujemy status organizacji pożytku publicznego