Logo

GKH Gdynia

Gdynia

O drużynie

Nazwa: Gdyński Klub Hokejowy "Gdynia"
Rok założenia: 2002
Barwy: niebiesko-pomarańczowo-białe
Trener: Paweł Zwoliński
Strona www: Fanpage GKH Gdynia
Największe sukcesy:

  • 2. miejsce TALH w sezonie 2007/2008
  • 2. miejsce TLH w sezonie 2012/2013
  • 1. miejsce MPA gr. B W Toruniu 2013
  • 3. miejsce TLH w sezonie 2013/2014
  • 4. miejsce XIII MPA w sezonie 2013/2014
  • 4. miejsce XIV MPA w sezonie 2014/2015
  • 3. miejsce TLH w sezonie 2017/2018

 

Galeria zdjęć

Obecny skład

Pozycja Zawodnik
Napastnik Karol Przybyła
Napastnik Michał Kłosiński
Obrońca Piotr Lickiewicz
Napastnik Adam Zaborowski
Napastnik Bartłomiej Woźniak
Napastnik Jan Andrzejewski
Napastnik Krzysztof Graczyk
Napastnik Mariusz Maćkowiak
Obrońca Mateusz Błażejak
Napastnik Mikołaj Ołoś
Napastnik Oskar Kotowski
Napastnik Piotr Będkowski
Napastnik Wojciech Stachowiak
Obrońca Piotr Grabowski
Obrońca Darek Gnerowicz
Obrońca Filip Bierla
Obrońca Grzegorz Głogowski
Obrońca Jakub Bryl
Obrońca Maciej Guzowski
Obrońca Radosław Szczepański
Obrońca Mateusz Barański
Bramkarz Adam Ciszewski
Bramkarz Maciej Nowopolski
Bramkarz Rafał Pietrzak
Napastnik Krzysztof Kowalski
Napastnik Aleksander Chybowski
Napastnik Patryk Rosiński
Kierownik Marek Redzimski
Trener Paweł Zwoliński

Historia drużyny

Nieoficjalną datą powstania klubu jest 23 grudnia 2001r. (godz.13.00). Tego dnia otwarto pierwsze sztuczne lodowisko w Gdyni. Nie miało ono pełnego wymiaru, pozwoliło jednak na pierwsze treningi Gdyńskiej drużyny. GKH Gdynia uczestniczy w trójmiejskiej amatorskiej lidze hokejowej od samego początku, czyli od roku 2005. Drużyna zrzesza entuzjastów i pasjonatów hokeja z całego Trójmiasta, a trzon zespołu od jego początku tworzą ci sami ludzie.

Największym sukcesem gdyńskiej drużyny było wicemistrzostwo ligi w sezonie 2007/2008, kiedy to ulegli w wielkim finale drużynie Goldwell Gdańsk 2-4, a na trybunach zasiadło ok. 300 fanów hokeja. W kolejnym sezonie 2008/2009 Gdyński Klub Hokejowy walczył o brązowy medal, jednak w decydującym meczu lepsza okazała się drużyna Dragons Gdańsk i Gdyni przypadło 4 miejsce. Sezon 2009/2010 to spadek o jedną pozycje w tabeli, porażka w ćwierćfinale sprawiła, że pozostała walka o 5 miejsce. Rozgrywki sezonu 2010/2011 nie przyniosły poprawy, po podobnym scenariuszu zespół z Gdyni ponownie walczył o piąte miejsce. Na pocieszenie Karol Przybyła został MVP całej ligi, zdobywając 27 bramek i 27 asyst, łącznie 54 punkty w klasyfikacji kanadyjskiej, co było przez lata rekordem ligi.

Przed sezonem 2011/2012 doszło do kilku bardzo ważnych zmian w drużynie. Najważniejszą było zatrudnienie uznanego szkoleniowca – Henryka Zabrockiego. Do zespołu powróciło paru zawodników, a organizacja treningów i drużyny znacznie się poprawiła. Pomimo gry w lepszej grupie i kilku dobrych rezultatów, znów przyszła porażka w ćwierćfinale i brak walki o medale. Drużyna ponownie zajęła 5 miejsce. Po raz kolejny na pocieszenie pozostała nagroda indywidualna, Michał Kłosiński został królem strzelców – zdobywając 28 bramek, co było rekordem ligi. Sezon 2012/2013 z powodu „lockout’u” rozpoczął się z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Przed startem rozgrywek zespół został zgłoszony do Mistrzostw Polski Amatorów gr. B, a skład został wzmocniony kolejnymi zawodnikami. Ostatecznie kampanie 12/13 można uznać, za najlepszy sezon w historii klubu.

W Trójmiejsiej Lidze Hokeja zespół przeszedł przez sezon zasadniczy niepokonany, notując 6 zwycięstw oraz remis. W fazie play off, zwyciężając w półfinale z Oliwą Hockey Team zapewniliśmy sobie drugi finał w dziejach klubu. W finałowym meczu ulegliśmy Mad Dogs Sopot 1-5 i zakończyliśmy sezon ze srebrnymi medalami. Po raz kolejny indywidualne wyróżnienie uzyskał Michał Kłosiński, zostając ponownie królem strzelców z 17 bramkami. Debiut na arenie ogólnopolskiej był równie udany jak sezon ligowy. Podczas turnieju w Toruniu nasz zespół wygrał wszystkie 5 pojedynków (3 mecze grupowe, półfinał i finał), w tym finał z Nestą Toruń 6-5. Zwycięstwo oznaczało awans na przyszły sezon do elity Mistrzostw Polski Amatorów. Michał Kłosiński został wyróżniony jako najlepszy napastnik turnieju.

Kampania 2013/14 to kontynuacja sukcesów. Zespół po raz drugi w historii okazał się najlepszy w sezonie zasadniczym TLH. Niestety porażka w półfinale sprawiła, że walczyliśmy o 3 miejsce. W meczu o brązowy medal okazaliśmy się lepsi od Goldwella Gdańsk i zapisaliśmy na swoim koncie trzeci medal w dziejach drużyny. Na Mistrzostwach Polski Amatorów dywizji 1 rozgrywanych w Gdańsku jako debiutanci dotarliśmy bez porażki do półfinału, gdzie przegraliśmy z Sigmą Katowice (wynik 0-1). W meczu o brązowy medal doznaliśmy porażki z Pionierem Tychy i swój występ zakończyliśmy na dobrej 4 pozycji.

Do rozgrywek w sezonie 2014/15 przestępowaliśmy pełni energii i z postanowieniem walki o dwa tytuły. Wszystko układało się po naszej myśli, aż do decydujących meczów w sezonie. Trzeci raz z rzędu wygraliśmy rundę zasadniczą Trójmiejskiej Ligi Hokeja, ponosząc raptem dwie porażki. Niestety problemy kadrowe nie pozwoliły nam w pełni skupić się na play-off’ach, co odbiło się na końcowym wyniku. Porażka w półfinałowym dwumeczu z Mad Dogs Sopot kosztowała nas walkę o prymat w lidze. W meczu o trzecie miejsce ulegliśmy MH Automatyce Dragons Gdańsk i zakończyliśmy rozgrywki na 4 miejscu. Michał Kłosiński głosami drużyn został wybrany najlepszym napastnikiem ligi. Na Mistrzostwach Polski Amatorów również wywalczyliśmy czwarte miejsce, które uznajemy za spory sukces. Grając 700km od domów w Nowym Targu przebiliśmy się przez fazę grupową, by w ćwierćfinale odprawić mistrz Polski – Sigmę Katowice (2-1). W półfinale ulegliśmy innej drużynie ze Śląska – Polonii Bytom, a w starciu o brązowy medal Goldwellowi Gdańsk, ostatecznie kończąc turniej tuż za podium.

Sezon 2015/16 w ramach Trójmiejskiej Ligi Hokeja odbywał się w okrojonym 6 zespołowym składzie, przez co rywalizacja w play off'ach ograniczyła się do czterech najlepszych drużyn po sezonie zasadniczym. Słabsza pierwsza runda przesądziła, że do walki o medale zabrakło jednego punktu i ostatecznie zajęliśmy 5 miejsce. Podczas Mistrzostw Polski Amatorów rozgrywanych w Bytomiu po raz pierwszy nie udało się wyjść z grupy, zajmując w niej trzecie miejsce, co w ogólnym rozrachunku dało 10 miejsce wśród drużyn w Polsce.